Podpunkt d). Aby wyznaczyć gęstość gliceryny, uczniowie wykorzystali szklaną fiolkę po lekarstwie. Miała ona kształt walca o zewnętrznym promieniu podstawy i o wysokości . W celu zmierzenia głębokości zanurzenia () na fiolce naklejono pasek papieru milimetrowego.Fiolkę wypełniono piaskiem i zatkano korkiem (rysunek). Umocowano nim podwójną nitkę, na której zawiązano kilka węzełków pozwalających wieszać fiolkę na różnych wysokościach na haczyku szalki wagi. Umożliwiło to zanurzenie fiolki w zlewce z gliceryną na kilku różnych głębokościach . Zlewkę z gliceryną umieszczono na ławeczce ponad szalką, tak aby się nie dotykały.Masa fiolki z piaskiem i korkiem to .Na prawą szalkę wagi nakładano każdorazowo odważniki o takiej masie , aby waga była w równowadze. Otrzymane wyniki są podane w tabeli.Na podstawie wykresu wyznacz współczynnik kierunkowy prostej oraz oblicz gęstość gliceryny. Oszacuj niepewność, z jaką ta wielkość została wyznaczona. W tym celu znajdź na wykresie m\inimalną oraz maksymalną wartość współczynnika kierunkowego i gęstości gliceryny.

Fizyka 1. Zakres rozszerzony zadanie podpunkt d) strona 128

Rozwiązanie

Zadanie nie podaje konkretnych danych ani wartości, które będą potrzebne do rozwiązania...

Rozwiązanie zadania w kategorii premium!

Wykup pakiet Premium, aby uzyskać dostęp do całej zawartości serwisu

Wykup dostęp

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Zadaj pytanie

Wybierz numer zadania

Wybierz stronę

Zadanie rozwiązane jakiś czas temu

To zadanie pochodzi ze strony 128 podręcznika 'Fizyka 1. Zakres rozszerzony' z przedmiotu Fizyka i jest zadaniem nr Podpunkt d) rozwiązanym w odpowiedzi.pl. Odpowiedź na to zadanie przygotował Maciej Kusiński

To zadanie zostało ocenione na

3.00

Oceń to zadanie

Ocen: Aby wyznaczyć gęstość gliceryny, uczniowie wykorzystali szklaną fiolkę po lekarstwie. Miała ona kształt walca o zewnętrznym promieniu podstawy i o wysokości . W celu zmierzenia głębokości zanurzenia () na fiolce naklejono pasek papieru milimetrowego.Fiolkę wypełniono piaskiem i zatkano korkiem (rysunek). Umocowano nim podwójną nitkę, na której zawiązano kilka węzełków pozwalających wieszać fiolkę na różnych wysokościach na haczyku szalki wagi. Umożliwiło to zanurzenie fiolki w zlewce z gliceryną na kilku różnych głębokościach . Zlewkę z gliceryną umieszczono na ławeczce ponad szalką, tak aby się nie dotykały.Masa fiolki z piaskiem i korkiem to .Na prawą szalkę wagi nakładano każdorazowo odważniki o takiej masie , aby waga była w równowadze. Otrzymane wyniki są podane w tabeli.Na podstawie wykresu wyznacz współczynnik kierunkowy prostej oraz oblicz gęstość gliceryny. Oszacuj niepewność, z jaką ta wielkość została wyznaczona. W tym celu znajdź na wykresie m\inimalną oraz maksymalną wartość współczynnika kierunkowego i gęstości gliceryny.

Oceń
Aby, wykupić dostęp do rozwiązania zadaniania o treści 'Aby wyznaczyć gęstość gliceryny, uczniowie wykorzystali szklaną fiolkę po lekarstwie. Miała ona kształt walca o zewnętrznym promieniu podstawy i o wysokości . W celu zmierzenia głębokości zanurzenia () na fiolce naklejono pasek papieru milimetrowego.Fiolkę wypełniono piaskiem i zatkano korkiem (rysunek). Umocowano nim podwójną nitkę, na której zawiązano kilka węzełków pozwalających wieszać fiolkę na różnych wysokościach na haczyku szalki wagi. Umożliwiło to zanurzenie fiolki w zlewce z gliceryną na kilku różnych głębokościach . Zlewkę z gliceryną umieszczono na ławeczce ponad szalką, tak aby się nie dotykały.Masa fiolki z piaskiem i korkiem to .Na prawą szalkę wagi nakładano każdorazowo odważniki o takiej masie , aby waga była w równowadze. Otrzymane wyniki są podane w tabeli.Na podstawie wykresu wyznacz współczynnik kierunkowy prostej oraz oblicz gęstość gliceryny. Oszacuj niepewność, z jaką ta wielkość została wyznaczona. W tym celu znajdź na wykresie m\inimalną oraz maksymalną wartość współczynnika kierunkowego i gęstości gliceryny.' przejdź tutaj.
Informacje o książce
Fizyka 1. Zakres rozszerzony

Fizyka 1. Zakres rozszerzony

Rok wydania

2019

Wydawnictwo

WSiP

Autorzy

Jadwiga Salach, Agnieszka Bożek, Katarzyna Nessing

ISBN

978-83-021-8095-8

Rodzaj książki

Zbiór zadań

Rozwiązanie tego zadania przygotował nauczyciel

Maciej Kusiński

zobacz profil

Nauczyciel fizyki klas I - IV LO / Technikum

Czy wiesz, że?

Maciej Kusiński rozwiązała 964 zadań w naszym serwisie